Bölüm Özel Koşulları

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME !


2021 Merkezi Yerleştirme ile öğrenci alan Üniversitemizin tüm akademik birim ve programları, 2021 YKS kılavuzunda özel koşul ve açıklamaları ile birlikte yayınlanmıştır.

2021 YKS Kılavuzunda yer almayan bazı özel koşul ve açıklamalar ise (Hazırlık-Yabancı Dil, Bölüm Özel Koşulları ve Mesleki Uygulama) aşağıda belirtilmektedir...

Daha detaylı bilgi için Üniversitemizi ziyaret ediniz...

 

Tıp Fakültesi Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
    Bu programa kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmî bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir.  
Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Kamu Yönetimi (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Kamu Yönetimi (İÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Uluslararası İlişkiler (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Uluslararası İlişkiler (İÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Ekonometri (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
İktisat (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Fen ve Edebiyat Fakültesi Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Arkeoloji (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir.    
Tarih (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Tarih (İÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
İletişim Fakültesi Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Radyo, Televizyon ve Sinema (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Mühendislik Fakültesi Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Bilgisayar Mühendisliği (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Gıda Mühendisliği (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.   İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde ve ilgili koşulları sağlamak şartıyla 8. dönemde İntörn Mühendislik programı uygulanır. Bu kapsamdaki öğrenciler 8. dönemlerini alanları ile ilgili kurum ve kuruluşlarda geçireceklerdir.
Biyomühendislik (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    

Kimya Mühendisliği (NÖ)

    İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde ve ilgili koşulları sağlamak şartıyla 8. dönemde İntörn Mühendislik programı uygulanır. Bu kapsamdaki öğrenciler 8. dönemlerini alanları ile ilgili kurum ve kuruluşlarda geçireceklerdir.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Ebelik (NÖ)   Bu programa kayıt olacak öğrenciler, uygulamalı derslerde mesleğin gerektirdiği üniformayı giymek zorundadırlar.  
Hemşirelik (NÖ)   Bu programa kayıt olacak öğrenciler, uygulamalı derslerde mesleğin gerektirdiği üniformayı giymek zorundadırlar.  
Siyasal Bilgiler Fakültesi Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Turizm Fakültesi Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Gastronomi ve Mutfak Sanatları (NÖ)   Bu programa kayıt olan öğrenciler mesleğin gerektirdiği kıyafeti ve donanımı edinmek ve eğitim esnasında kullanmak zorundadır. Renk ve model standart tek tiptir. Temini öğrenciye aittir ve mecburidir.

Bu programa kayıt olan öğrencilerden her eğitim-öğretim yılında, ders uygulamalarında kullanılmak üzere sarf malzeme ve araç-gereç gideri alınır. İlgili üniversiteden bilgi almak mümkündür.
 
Çan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.    
Çanakkale Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
İlk ve Acil Yardım (NÖ)   Bu programa kayıt olacak öğrenciler, uygulamalı derslerde mesleğin gerektirdiği üniformayı giymek zorundadırlar.  
Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Gemi İnşaatı (NÖ)   Öğrenciler öğrenimlerini Çanakkale (Merkez) Şehitler Yerleşkesinde sürdüreceklerdir.  
Gökçeada Meslek Yüksekokulu Hazırlık-Yabancı Dil Bölüm Özel Koşulları Mesleki Uygulama
Dış Ticaret (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir. Öğrenciler hazırlık eğitimi sırasındaki öğrenimlerini Çanakkale'de sürdüreceklerdir.  
Halkla İlişkiler ve Tanıtım (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir. Öğrenciler hazırlık eğitimi sırasındaki öğrenimlerini Çanakkale'de sürdüreceklerdir.  
İşletme Yönetimi (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir. Öğrenciler hazırlık eğitimi sırasındaki öğrenimlerini Çanakkale'de sürdüreceklerdir.  
Turizm ve Otel İşletmeciliği (NÖ) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir. Öğrenciler hazırlık eğitimi sırasındaki öğrenimlerini Çanakkale'de sürdüreceklerdir.  

 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)